5 лютого на засіданні виконкому було розглянуто інформацію про виконання стратегії розвитку комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Першотравенської міської ради»
5 лютого на засіданні виконкому було розглянуто інформацію про виконання стратегії розвитку комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Першотравенської міської ради» за 2022 рік. Директор Центру Вікторія Гергель розповіла про систему роботи, проведені заходи та плани Центру на майбутнє.
Відповідно до частини 3 статті 52 «Про повну загальну середню освіту», з метою забезпечення професійного розвитку педагогічних працівників, здійснення їх науковометодичної підтримки у системі загальної середньої освіти з 1 вересня 2020 року розпов роботу комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Першотравенської міської ради».
Було розроблено Стратегію Центру на 2020-2025 роки з урахуванням положень законів України з метою реалізації Концепції Нової Української Школи шляхом упровадження її основних ключових компонентів в освітню діяльність. Стратегія сприяє реалізації положень Закону України «Про місцеве самоврядування» в частині здійснення органами місцевого самоврядування власних та делегованих повноважень у сфері освіти.
Відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» у 2024 році було підписано договір про співробітництво територіальних громад у формі співфінансування комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Першотравенської міської ради» між головами Першотравенської територіальної громади, Петропавлівської селищної територіальної громади та Миколаївської сільської територіальної громади, внаслідок чого з листопада збільшено територію обслуговування. Дані про це внесені до реєстру договорів про співробітництво територіальних громад Міністерства розвитку громад та територій України. Чисельність педагогів, якім центр надає послуги збільшилось більше ніж на 200 осіб.
Візія Центру - створення відкритого і зорієнтованого на взаємодію та партнерство інноваційного середовища для безперервного професійного розвитку педагогічних працівників, які вміють швидко навчатися, взаємодіяти, надихати на постійний розвиток педагогів закладів та установ освіти території обслуговування. Місія Центру - стати дієвою мобільною службою професійного розвитку педагогічних працівників закладів та установ освіти.
Серед пріоритетів діяльності Центру: консультативна та професійна підтримка педагогічних працівників закладів освіти, сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, надання психологічної підтримки педагогічним працівникам, взаємодія та співпраця з органами та установами забезпечення якості освіти, закладами освіти.
Центр забезпечено кваліфікованими кадрами. Послуги надають 3 педагогічні працівники – директор, консультант і психолог.
Протягом 2024 року працівниками Центру розроблено та реалізовано міські інформаційно-освітні проекти. За підтримки Всеукраїнського фонду "Крок за кроком" і Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) реалізовано проект «Психолого - педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації», який сприяв реалізації Програми ментального здоров’я. Навчання відбувалось для педагогів території обслуговування двічі на тиждень протягом трьох місяців, кваліфікацію підвищили 130 педагогів закладів дошкільної освіти. В рамках реалізації проєкту проведено 24 зустрічі у форматі відеоконференцій. Кожен педагог, який пройшов навчання та склав проміжне і підсумкове тестування, отримав сертифікат про підвищення кваліфікації обсягом 30 год/1 кредит ЄКТС.
Розроблено та реалізовано проєкт «Ефективні методики подолання освітніх втрат. Алгоритм для вчителя» для педагогів ліцеїв міста, які викладають у 5-11 класах. Курс практичних занять пройшли 75 педагогів, які після виконання практичних робіт, здачі звітів та проходження залікового тестування отримали сертифікати обсягом 15 год / 0,5 кредиту ЄКТС.
Продовжено реалізацію проекту «НУШ. Впевнений старт від початкової до базової середньої освіти» у рамках якого на постійній основі проводяться заходи щодо обміну досвідом з педагогами закладів та установ освіти України.
За підтримки центру у 2024 році розпочато реалізацію проекту для вчителів англійської мови «Skills and Well-being in Teacher Learning Opportunities (SWITLO) на базі Першотравенської гімназії № 3. Мета проєкту - створення можливостей для вчителів набути досвід у розбудові груп професійної майстерності і підтримці їхньої діяльності шляхом змістовної взаємодії та рефлексії. Проєкт сприяє розвитку вмінь учасників самостійно та якісно планувати і втілювати власні програми професійного розвитку відповідно до професійних потреб. Триває реалізація проєкту «Тьюторинг у школах. Педагогіка партнерства» (проведено 20 офлайн заходів).
Працівниками центру проведено наступні інформаційно-просвітницькі заходи:
- вебінар «Кейс цифрових ресурсів для ефективного навчання» (обсяг - 2 год / 0,07 ЄКТС, 64 особи);
- вебінар «Подолання соціоадаптаційних труднощів у здобувачів освіти» (обсяг - 3 год / 0,1 ЄКТС, 87 осіб); - вебінар «Інклюзія: від складного до простого» (обсяг - 2 год / 0,07 ЄКТС, 84 особи);
- вебінар «Штучний інтелект – віртуальний асистент вчителя нової української школи» (обсяг - 2 год / 0,07 ЄКТС, 82 особи);
- вебінар «Діяльнісний підхід до викладання географії в 6 класі НУШ» (обсяг - 2 год / 0,07 ЄКТС, 12 осіб);
- вебінар «Вправи на розвиток критичного мислення як засіб формування особистості учня початкової школи» (обсяг - 2 год / 0,07 ЄКТС, 21 особа);
- вебінар «Штрихи до творчого портрету вчителя» (обсяг - 2 год / 0,07 ЄКТС, 23 особи);
- вебінар «Створення моделі підвищення навчальної мотивації засобами міжпредметної інтеграції в умовах переходу на нові освітні стандарти» (обсяг - 2 год / 0,07 ЄКТС, 19 осіб);
- воркшоп «Екологія душі. Відновлення власних ресурсів» для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти міста.
Центром укладено меморандум про співпрацю з управлінням Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області, підписано угоду про співпрацю із комунальною установою «Херсонський міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Херсонської міської ради. Налагоджено співпрацю із «Центром професійного розвитку педагогічних працівників» Гребінківської міської ради (Полтавська область) та комунальним закладом «Інклюзивно-ресурсний центр» Першотравенської міської ради. У рамках співпраці організовано проведення інформаційно-просвітницьких заходів для різних категорій педагогічних працівників чотири рази на тиждень.
Психолог Центру на постійній основі здійснює консультування практичних психологів, соціальних педагогів та педагогічних працівників міста, проводить тренінгові заняття і практикуми. Для практичних психологів та соціальних педагогів проведено практичні заняття щодо ведення та оформлення ділової документації та складання річної звітності. Психолог бере участь у засіданнях інтервізійної групи професійної спільноти практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти території обслуговування.
З метою вивчення професійного запиту педагогічних працівників території обслуговування було проведено анкетування педагогів. На слайді представлені питання з якими звертались до нас найчастіше. За результатами участі педагогів у заходах, організованих та проведених Центром видано у 2024 році видано 416 сертифікатів про підвищення кваліфікації. За результатами аналізу педагогічних запитів було надано 456 консультацій.
Працівники Центру на постійній основі підвищують свій фаховий рівень шляхом участі в заходах, організованих Міністерством освіти і науки, Українським інститутом розвитку освіти, Всеукраїнським фондом "Крок за кроком", Дитячим фондом ООН в Україні, комунальним закладом вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради» та іншими. У березні 2024 року директор і психолог центру пройшли відбір та підвищили кваліфікацю у м.Київ за програмою «Розширення Освіти у надзвичайних ситуаціях у Чернігівській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Львівській, Полтавській та Вінницький областях». В умовах реформування освіти політика держави передбачає постійне навчання працівників центрів для забезпечення надання ними якісних послуг.
Інформація про роботу Центру, відео- та фотоматеріали проведених заходів розміщуються на сторінках офіційного сайту Центру. Успішно функціонує фейсбук-група, учасниками якої є не тільки педагогічні працівники закладів освіти міста, а й педагоги інших регіонів України. Запрацював Telegram-канал для педагогів території обслуговування, де викладається оперативна інформація щодо підвищення кваліфікації педпрацівників, фахових конкурсів, розміщуються актуальні нормативно-правові акти в галузі освіти.