Відбулась онлайн-зустріч з представниками УДСЯО «Якість освіти - обов’язковий критерій сучасного педагога».
27 січня 2023 року відбулась онлайн-зустріч з представниками УДСЯО «Якість освіти - обов’язковий критерій сучасного педагога». У ході заходу було досягнуто домовленостей про підписання меморандуму про співпрацю іх УДСЯО у Дніпропетровській області.
Також були розглянуті питання сертифікації педагогічних працівників 2023. Цьогоріч Міністерство освіти і науки України планує поширити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників, розпочавши пілотування процедур для вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей.
Так, відповідно до наказу МОН у 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не лише вчителі початкової школи (не більше 1500), а й по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.
Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації триватиме з 30 січня по 13 лютого 2023 року й проходитиме у два етапи:
- основний (30 січня–05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
- додатковий (06–13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.
Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме упродовж 01–11
серпня:
- основний етап (01–07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
- додатковий етап (07–11 серпня) – у межах загальної граничної кількості.
Реєстрацію для проходження сертифікації буде припинено достроково якщо:
- 1500 вчителів початкових класів сформують бланки реєстраційних карток-заяв;
- 500 вчителів математики сформують картки-заяви;
- 500 вчителів з української мови і літератури сформують картки-заяви.
Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах.
Працівники УДСЯО запросили заклади загальної середньої освіти долучитись до проєкту "Сертифікація педагогічних працівників: на допомогу керівнику закладу освіти". Посилання для реєстрації https://docs.google.com/forms/d/1BtXhUqMm79rof64tdBWrE8Hmdjg4Wa1UxvrT7czbM8c/edit
Ще одним з розглянутих питань був порадник для голів та управлінців освітою територіальних громад "Повноваження ОМС щодо забезпечення якісної освіти". Органи місцевого самоврядування у процесі реформи децентралізації отримали широкі повноваження для вирішення усіх місцевих питань. Виходячи з передбачених законодавством повноважень місцевих органів управління освітою, можна визначити основні напрями їх діяльності, реалізація яких забезпечить належну якість освіти на відповідній території. А саме: органи місцевого самоврядування мають створити ефективну систему управління у сфері освіти; забезпечити доступність освіти та сформувати мережу, яка відповідає запитам і потребам громади; створити умови для професійного розвитку педагогічних працівників; створити безпечне і здорове освітнє середовище у підпорядкованих закладах та установах освіти; створити в них інклюзивне освітнє середовище універсального дизайну та розумного пристосування; дбати про належне утримання та розвиток закладів й установ системи освіти на відповідній території; бути прозорими й відкритими у діяльності та співпрацювати з громадськістю. Водночас, реалізуючи визначені законодавством повноваження, не варто забувати про дитину, адже саме задоволення потреб і запитів дітей, надання їм якісної освіти має бути орієнтиром у діяльності та прийнятті рішень на місцях. Які повноваження органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості освіти на відповідній території і які її складові? Як реалізувати визначені законодавством повноваження? Відповідь на ці та багато інших запитань можна знайти у ПОРАДНИКУ.
Наостанок було розглянуто питання організації дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти.