Працівники Центру взяли участь у засіданні фокус-групи «Сертифікація та атестація: виклики сьогодення»
5 січня, керуючись листом Державної служби якості освіти України від 27.12.2022 № 01/01-24а/1731 управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області, працівники Центру взяли участь у засіданні фокус - групи «Сертифікація та атестація: виклики сьогодення» та долучилися до обговорення актуальних питань, пов’язаних з атестацією педагогічних працівників.
Сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання. Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.
Успішне проходження сертифікації має бути зараховано як проходження атестації педагогічним працівником. Про це йдеться у відповідному листі-роз’ясненні МОН.
Згідно з Законом “Про повну загальну середню освіту”, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.
Водночас, згідно із зазначеним вище Законом, керівник школи зобов’язаний сприяти проходженню педагогами атестації та сертифікації.
Наголошуємо, що успішне проходження вчителем початкових класів сертифікації, що підтверджено відповідним сертифікатом, є достатньою підставою для прийняття атестаційною комісією рішення про присвоєння йому наступної кваліфікаційної категорії чи наступного педагогічного звання та/або підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії чи наявного педагогічного звання. Даний процес не потребує надання жодних додаткових документів чи проведення будь-яких заходів, пов'язаних із вивченням діяльності педагога.
У наступному році МОН планує запровадити сертифікацію учителів базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей та керівників закладів освіти.
Зокрема, на 2023 рік заплановано квоти: вчителі початкових класів – 2 тисячі осіб, учителі української мови та літератури – 500 осіб, учителі математики – 500 осіб.