31 березня відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів і соціальних педагогів
31.03.2022 року відбулося онлайн засідання інтервізійної групи практичних психологів і соціальних педагогів закладів осмвіти міста за підтримки Центру професійного розвитку педагогічних працівників. Проаналізувано складні випадки із організаційної, консультативної та корекційно-розвивальної практики.
Робота психолога, соціального педагога – це постійний контакт із людськими історіями, болем, радощами. І часто фахівець зустрічається із усім цим одночасно. Робота з людьми та їхніми історіями – це відповідальність. Ми певні, що кожен, хто працює в цій сфері, зіштовхувався з ситуацією, коли не знав як діяти, відчував розпач. Адже діяльність практичного психолога є стресогенною і вимагає володіння навичками здійснювати профілактику стресів, емоційного вигоряння та дотримання основних засад особистої психогігієни. Важко передбачити, як війна вплине на кожного з нас і що може бути найбільш вдалим способом впоратися з ситуацією, забезпечити свою безпеку, здійснити плани та успішно вижити. Враховуючи, що ми працюємо з конфіденційною інформацією, ми не можемо згрузити власні емоції й отримати пораду від педагогічного працівника, який не має фахової психологічної освіти. Але взаємодія з колегами психологічної служби дозволяє спеціалісту конструктивно оцінити свою терапевтичну роботу і допомагає зрозуміти внутрішні дилеми, пов’язані з наданням допомоги або терапії. І тому ситуація, яка відбувається сьогодні в країні потребує від психолога більшого ресурсу, знань, для надання кваліфікаційної допомоги людям, які постраждали внаслідок воєнних дій .Таким чином, інтервізії – невід’ємний елемент сталого розвитку інтервізанта, підвищення його компетентності й підвищення ефективності його психологічної практики.
На засіданні спеціалісти обговорили питання дистанційного забезпечення психологічного супроводу освітнього процесу в умовах воєнного стану, організацію роботи з учасниками освітнього процесу, форми роботи , види занять. Кожен з учасників поділився досвідом з надання психологічної допомоги різним категоріям населення: дітям, дорослим, людям, які прибули із зони воєнних дій, переселенцями. Але одним із найгостріших питань було допомога дітям в умовах війни. Так як вони нажаль є найвразливішою категорією людей, які потребують найбільшої допомоги і захисту. Практичні психологи і соціальні педагоги обговорювали власний досвід, ділилися корисними вправами, літературою, інтернет-ресурасми, підтримували один одного. Турбота про себе – запорука твоїє ефективності.